header
  


Composite Calendar

February 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
KMS Invitational

at Sewanee
Final
L, 62-45

at Sewanee
Final
W, 67-62
30
31
1
at Trinity (Tex.)
Final
L, 9-0

at Trinity (Tex.)
Final
L, 9-0
2
at Texas Lutheran
Final
W, 7-2

at Texas Lutheran
Final
W, 7-2
3
Rhodes
Final
L, 47-40

Rhodes
Final
L, 122-98
4
Ala.-Huntsville
1:00 PM

at Southwestern (Tex.)
Cancelled

at Southwestern (Tex.)
Cancelled
5
Hendrix
Final
L, 73-63

Hendrix
Final
W, 67-54
6
7
8
SAA Championship
TBA
9
SAA Championship
TBA
10
SAA Championship
TBA

vs Methodist
@ Piedmont College
Final
W, 3-1

at Oglethorpe
Final
W, 55-49

Piedmont
Final
W, 23-9

at Oglethorpe
Final
L, 65-58
11
vs Tiger Indoor Invitational
Men 2nd/Women 3rd

SAA Championship
TBA
Men 1st/Women 1st

vs Chris. Newport
@ Piedmont College
Final
W, 15-5

Piedmont
Final - 8 innings
L, 4-3

Covenant
Final
W, 8-1

Covenant
Final
W, 8-1

Piedmont
Final
L, 1-0

Point Univ.
Final
W, 13-6
12
at Berry
Final - OT
L, 59-58

at Berry
Final
L, 72-71

at Piedmont
Final
L, 4-3
13
14
at Covenant
Final
W, 4-1

at Covenant
Final
W, 6-1

at LaGrange
Final
W, 8-5
15
16
17
vs Sewanee Indoor Invitational
Men 1st/Women 1st

Ala.-Huntsville
Final
L, 7-2

Ala.-Huntsville
Final
L, 6-3

Concordia (TX)
Final
W, 13-5
18
vs Washington College
@ Atlanta, Ga. - Marist School
Final
L, 13-4

Texas Lutheran
Final
L, 7-5

Millsaps
Final
W, 73-66

Concordia (TX)
Final
W, 8-2

Sewanee
Final
L, 14-7

Texas Lutheran
Final
L, 4-1

West Alabama
Final
L, 7-2

West Alabama
Final
L, 8-1

Millsaps
Final
W, 74-58
19
Concordia (TX)
Final
L, 6-2
20
21
22
LaGrange
4:00 PM

at Piedmont
5:00 PM

LaGrange
6:00 PM
23
at Roanoke
3:00 PM
24
Rhodes
at Birmingham-Southern
1:00 PM

Sewanee
vs Oglethorpe
3:00 PM

Centre
vs Millsaps
6:00 PM

Berry
vs Hendrix
8:00 PM

vs Oglethorpe
@ Memphis, Tenn.
8:00 PM
25
at SAA Tournament
TBA

at Centre
10:00 AM

vs North Park vs. Washington (Mo.)
@ Striplin Field
11:00 AM

at McDaniel
12:00 PM

Hendrix
12:00 PM

Hendrix
2:00 PM

Washington (Mo.)
2:15 PM

Birmingham-Southern
vs Semfinals: Winner 1 vs. Winner 2
4:00 PM

North Park
5:30 PM

Birmingham-Southern
vs Semifinals: Winner 3 vs. Winner 4
6:00 PM
26
at SAA Tournament
TBA

North Park
10:30 AM

Hendrix
12:00 PM

vs Carthage
@ Sewanee
12:00 PM

Washington (Mo.)
1:30 PM

Birmingham-Southern
vs Championship
2:00 PM
27
28
Otterbein
4:00 PM

Huntingdon
6:00 PM
1
2
Adrian
5:00 PM

Adrian
6:00 PM
3
4
vs Indoor Last Chance Qualifier

vs Southern Virginia
@ Webb School of Knoxville
12:00 PM

at Rhodes
12:00 PM

at Rhodes
2:00 PM

Wis.-Oshkosh
2:15 PM

at Rhodes
3:30 PM

Transylvania
5:15 PM